MÉ ČLÁNKY - Jan Filip - věštec

Přejít na obsah

MÉ ČLÁNKY

Skryté stránky > Články

- Jan Filip - věštec, diagnostik, bylinkář, terapeutvýklad karet a run, diagnostika zdravotního stavu, bylinkářství, všeobecná magienavštivte můj E-Shop s talismany a amuletynavštivte můj E-Shop s magickými předmětyobjednejte se na výklad karet a runpřečtěte si mé články, publikované v tiskuzjistěte, jaká runa Vám byla dána do vínku


Ve dnech 20. - 22.března zde máme jeden z nejsilnějších a nejdůležitějších sabatů.
Tím je slavnost Ostara – oslava jarní rovnodennosti.
Krásná a udatná panna Eoste nastupuje svou vládu v den, kdy Slunce vstupuje na první stupeň Berana.
Hospodyně vždy důkladně vysmýčily své domácnosti a odstraňovaly vše nepotřebné.
Zapalovaly se nové ohně.
Staré oblečení se měnilo za nové, a pokud to nebylo možné, alespoň se upravilo, či nově ozdobilo.
Do domácností vždy přibyly březové proutky, které měly za úkol zregenerovat a omladit prostředí po nelibé zimě.
Roztomilí zajíčci, vyrobené z proutí, nebo z vosku, zkrášlovali stoly i stěny, což nebylo bezúčelné, protože zajíci jsou posli Luny a královna noci je chrání před vším zlým. Ohrožené čarodějky na sebe berou podobu zajíce, aby se ukryly před nebezpečím. V této podobě stále přinášejí ochranu a požehnání všem, kteří je pustí do svého obydlí.

Magická vejce
Nepostradatelnou součástí tohoto svátku jsou vejce. Ve vejci je ukrytý nový život, který je zahalen tajemstvím.
Bohyně snáší vejce života a Slunce jim dává život. Barvy vajec mají svou symboliku – zelená znamená růst a prosperitu, červená vášeň a sílu, žlutá světlo, životní sílu a Slunce.
Každá žena si kdysi namalovala své vejce. Podle toho, co od nového období očekávala, zvolila jeho barvu. V klidu a beze spěchu ohřívala vejce v rukou, promítávala do něj své naděje a vnímala, jak do vejce vstupovaly její touhy a myšlenky na budoucnost. Vejce se tak stávalo jejím druhým „já“. Takto nabité vejce splnilo její přání v momentě, kdy skořápka praskla a touha vyšla na světlo.
Pekly se také koláče a bochánky ve tvaru kola, tedy Slunce a samozřejmě později i beránci, protože Slunce je ve znamení Berana.
Očišťující a radostné pohanské slavnosti a jejich zvyky se zcela přenesly do křesťanských Velikonoc.

Jak čarovat s vejci?
Barevné a vařené vejce vezměte do rukou a zahřívejte ho. Intenzivně myslete na svůj záměr, na své přání a vnímejte, jak Vaše energie vstupuje do vejce. Nebojte se popustit uzdu své fantazii a vůbec nebuďte skromná. „Nabité“ vejce nese Vaše přání, které v něm pomalu zraje a roste. Druhý den by se mělo dostat na svět. Vejce rozbijte tam, kde má přání působit (v kanceláři, doma, na zahrádce) a snězte ho. Pokud je vejce nabité láskou k muži, musíte ho podat dotyčnému a přimět ho, aby vejce snědl on. Pozor! Pokud vejce praskne předčasně, síla z něj vyprchá a pak může byt vše nanic. Vejce se musí rozbít až v pravou chvíli. Uvolněné přání se vám splní zcela určitě, jenom musíte mít pevné přesvědčení a trpělivost.

Jakou si zvolit barvu vejce?

Červená - vášeň, jež je potřeba nejen v milostných hrátkách, ale i v práci a v běžném životě.
Zelená – růst a prosperita, které potřebujeme ve všech oblastech života. Růst a prosperovat by měla i láska.
Modrá – mír a klid, jistota. Tady ale pozor! Protože jistota a klid = stereotyp a nuda. Tato rovnice lásce příliš nesvědčí.
Žlutá – vnímavost, slunce, příroda, inteligence, podnikavost, peníze.

Jan Filip.


Návrat na obsah