MÉ ČLÁNKY - Jan Filip - věštec

Přejít na obsah

MÉ ČLÁNKY

Skryté stránky > Články

- Jan Filip - věštec, diagnostik, bylinkář, terapeutvýklad karet a run, diagnostika zdravotního stavu, bylinkářství, všeobecná magienavštivte můj E-Shop s talismany a amuletynavštivte můj E-Shop s magickými předmětyobjednejte se na výklad karet a runpřečtěte si mé články, publikované v tiskuzjistěte, jaká runa Vám byla dána do vínku

 
Magické lektvary s příměsemi, z nichž by se vám zvedl žaludek, tajemné rituály i zaklínání - to je hoodoo, v našich končinách téměř neznámá magie afro-amerických otroků. Ve Spojených státech amerických, kde ji kdysi zotročení černoši začali praktikovat, se tato tajemstvím nabitá kouzelnická a léčitelská metoda udržela dodnes. Snad je to proto, že se zabývá velmi praktickými životními záležitostmi, jako je láska, peníze nebo pomsta. A kdo by sem tam při každodenních starostech nestál o pomoc kouzel?
Hoodoo je v naší společnosti všeobecně poměrně málo známá afro-americká tradiční lidová magie, která je stejně jako v minulosti i dnes provozována hlavně černochy. Rozšířila se v minulých stoletích především na jihu Spojených států amerických, a to v Alabamě, Arkansasu, Louisianě nebo třeba ve Virginii. Se známějším voodoo nemá hoodoo až na podobné znění názvu a původ v Africe mnoho společného. Voodoo je totiž komplexní náboženství, zatímco hoodoo je jen soubor magických praktik, jejichž účinnost mají mít na svědomí duchové. Hoodoo má svůj prvopočátek v 16. století, kdy dochází k masovému zavlékání černochů z Afriky do Ameriky za účelem otroctví. Tradice hoodoo byla dlouhou dobu velmi tajemná, zasvěcení si ji totiž předávali mezi sebou jen v rámci rodiny a nejbližších přátel. Dostat se tak k potřebným znalostem nebylo snadné. Dnes už je toto mystické učení díky postupu doby a uvolnění poměrů mnohem otevřenější, a tak do jeho tajů můžeme alespoň trochu nahlédnout i my.

Praktické stránky běžného života - na ty se hoodoo zaměřuje především. Jeho magické rituály a lektvary tak slouží například k přitáhnutí něčí pozornosti, získání peněz, dosažení úspěchu v práci, přivolání štěstí v nějaké konkrétní záležitosti, ale také pro účely pomsty. V praxi se k provádění hoodoo rituálů využívá mnoho specifických pomůcek od bylin, rozličných olejů, minerálů a křídou i krví kreslených ornamentů, až po části zvířecích těl, nebo dokonce lidské tělní tekutiny jako sperma či menstruační krev.

V minulosti, a kdo ví - možná ještě dnes, zasvěcenkyně hoodoo v rámci aplikování této magie do každodenního života nosily pod sukní k pasu připevněné plátěné sáčky naplněné přísadami s kouzelným účinkem. Tato technika je určená výhradně ženám a měla sloužit k udržení partnera a upevnění chladnoucího milostného vztahu. Předmětný sáček obsahoval různé byliny, ale také chlupy či vlasy onoho muže, nebo tkaninu znečištěnou jeho semenem. Takový magický sáček se umisťoval nenápadně pod oděv, a to ideálně co nejblíže nositelčinu pohlaví. Tato pozoruhodná praktika má zajišťovat mužovu věrnost a duševně i fyzicky jej přitahovat k jeho družce. Nadpřirozená moc pomůcky je však prý znehodnocena, pokud se sáčku dotkne nějaký muž.

Ačkoliv je to poměrně překvapivé, hoodoo výrazně využívá také některé prvky z křesťanství, přetváří je však ke svému výkladu. Bůh je třeba v této magii vnímán jako archetyp hoodoo čaroděje a Bible je chápána jako ochranný talisman před viditelným i neviditelným nebezpečím. Slouží zde také jako kniha kouzel, z níž se při některých obřadech předčítají přesně vybrané pasáže pro umocnění účinku toho kterého kouzla.

Výsledky jsou takřka okamžité, nemusíš čekat, až budeš tak či onak duchovně vyspělý, nemusíš provádět žádná náročná magická cvičení.  Prostě vykonáš jednoduchý svíčkový rituál, během něhož uzavřeš smlouvu s duchy, a pak provádíš další vcelku jednoduché rituály, jejichž prostřednictvím budeš prosit duchy o to, co budeš právě potřebovat," vysvětluje zjednodušeně český hoodooista Jaroslav A. Polák ve své příručce Šťastné hoodoo.
Zde také upozorňuje, že od hoodoo nelze očekávat jako kýžený výsledek okamžité hmatatelné zázraky, ale spíše četné nepravděpodobné shody náhod postupně vedoucí k naplnění vašich přání.

Chtěli byste nahlédnout do praxe hoodoo? Abychom se nepouštěli do nějaké záškodnické činnosti, vsadíme na starou dobrou lásku. Tady je základní jednoduchý návod, jak podle hoodoo získat zájem člověka, o něhož ve věcech romantiky právě stojíte. Potřebovat budete jen svíci (nejlépe magickou a k tomu speciálně určenou, tedy předem pomazanou směsí olejů a sypanou bylinami), papír, tužku, oheň a soustředěnou mysl. Předpřipravené hoodoo svíce již lze zakoupit ve specializovaných obchodech. Takže začínáme! Zapalte svíčku a vezměte si připravený kus papíru. Na ten při světle plamínku nakreslete rudě vybarvené srdce, do jehož středu pak vepíšete jméno osoby, po níž toužíte a jejíž zájem vám chybí. Po celou dobu, kdy budete toto dělat, plně soustřeďte svou mysl na představu, že ona milovaná osoba bude opětovat vaše něžné city. V okamžiku absolutní koncentrace na tuto myšlenku papír třikrát polibte a pak spalte na popel. Nyní přichází řada na zaříkadlo:
"Ohni ty, kdož zdola přicházíš,
přines mi lásku, co znám,
ať mé srdce žhne a svítí,
přines lásku k nám,
brzy přijde den
a třikrát silnější bude naše láska.  
…A tak se staň."

Pokud vám to připadá moc jednoduché, vězte, že rituály hoodoo se samozřejmě mohou dostat i na daleko vyšší úroveň, při níž se využívají předměty vyvolené osoby, nebo dokonce její krev. Praktikující přívrženci tohoto zvláštního druhu magie však varují, že tajemné hoodoo není pro každého a je nutné s ním zacházet obezřetně. Zejména proto, že lidé si často neuváženě přejí něco, co manipuluje s osudy ostatních.Návrat na obsah