MÉ ČLÁNKY - Jan Filip - věštec

Přejít na obsah

MÉ ČLÁNKY

Skryté stránky > Články

- Jan Filip - věštec, diagnostik, bylinkář, terapeutvýklad karet a run, diagnostika zdravotního stavu, bylinkářství, všeobecná magienavštivte můj E-Shop s talismany a amuletynavštivte můj E-Shop s magickými předmětyobjednejte se na výklad karet a runpřečtěte si mé články, publikované v tiskuzjistěte, jaká runa Vám byla dána do vínku


Hadonoš  (29. 11 do 17. 12.)

Každý z nás určitě ví, v jakém znamení se narodil a bývá to jedno z prvních témat, které se probírá, když se seznámí dva partneři. Hodíme se vůbec k sobě? Astronom Parke Kunkle z jedné americké univerzity ve své studii uvedl, že výkyvy zemské osy mění postavení Země vůči obloze a současný pohyb planety už vůbec neodpovídá tradičním horoskopům. Tisíce let stará informace vzbudila rozruch, protože Kunkle dal jasně najevo, že naše znamení už dávno nemusí být “naše” znamení. Navíc se teď často mluví i o dalším souhvězdí, se kterým by se mělo ve zvěrokruhu rozhodně počítat. Je to Hadonoš, který se týká hlavně lidí, kteří se narodili ve Štíru a Střelci. Dnes navíc vychází na každé znamení přibližně stejný počet dní, podle výpočtů Kunkla by ale měla mít např. Panna celých 44 dní a Štír pouhých pět.
Hadonoš, latinsky ophiuchus, představuje muže, který stojí na Štírovi a drží v rukou hada. Podle jedné legendy souhvězdí Hadonoše vzniklo tak, že Asklepia, který měl schopnost vzkřísit i mrtvé pomocí hadích schopností a znalostí bylinek, Zeus zabil bleskem, protože měl strach, že udělá celé lidstvo nesmrtelným. Pak ho ale tížilo svědomí a vzal ho k sobě do nebes. Verzí je ale hned několik, jiná uvádí, že Asklepiovu smrt zavinil Hádes, kterému léčitel doslova “plenil” podsvětí. Symbol Asklepiovy hole obtočené hadem dodnes patří lékařství.
Většina Hadonošů má prý někde na kůži tajné poselství, otisk hvězd. Jsou to pihy, které jsou uspořádány do písmena Y.

Hadonoši umí zmizet pod obzor tak, že si toho nikdo nevšimne, a když se znovu objeví, stane se z něj někdo úplně jiný. Hadonoši dokážou změnit naprostou podstatu své osobnosti. Některým lidem ze svého okolí přinášejí štěstí a radost, jiným zase deprese a chmury. Jestli Hadonoši něco nenávidí, tak je to průměrnost. Jsou ztělesněním extrému, a právě s jejich sebeovládáním a postoji vůči strachu souvisí, na kterém konci škály budou. Jako závoj se za nimi táhne řada nevysvětlitelných událostí – i jejich okolí si na to už tak zvyklo, že se nic vysvětlit nesnaží. Hadonoši nesnáší jednotvárnost a rutinu, naopak podporují změnu, a to včetně cestování. Nemají sebemenší problém vést několik životů, mít několik různých skupin přátel, které se navzájem nikdy nepotkají, nebo i několik rodin – každou v jiném městě. Pokud se dostane do rutiny například v práci, je možné, že „náhodou“ začne něco sabotovat jenom proto, aby se něco dělo. Ať už si toho je vědom nebo ne. Hadonoši jsou nebezpeční. Pokud někomu z nich ublížíte, zaplatíte za to hodně krutě. Ne proto, že jsou zlí a chtěli by, abyste trpěli, ale prostě proto, že základem jejich mentality je politika spálených mostů. Pokud odněkud odcházejí natrvalo, je to rychlé, tvrdé, nevratné a nese to následky. Hadonoš doslova spálí svou minulost na popel a stane se někým úplně jiným. Díky tomu ale umí začínat pořád znovu, nehledě na to, v jakém bodě své životní poutě se nachází. Potřebuje to. Z extrému do extrému, jedna změna za druhou, je jenom logické, že si Hadonoš dřív nebo později ošklivě natluče papulku a přijde o všechno. Všechna ostatní znamení si mohou vydechnout, zastavit se, přestat věci řešit nebo se k něčemu vrátit. Hadonoš ne. Neví, co to znamená. Hadonoš je v pohybu neustále. Jednou za ním zůstává kvetoucí zahrada, jindy spáleniště. Na druhou stranu, žádné jiné znamení si neumí život vychutnávat všemi smysly a plnými doušky tak, jako oni. Schopnost Hadonoše změnit od základu svou osobnost lusknutím prstů bude občas vyvolávat rozporuplné pocity nebo myšlenky a často bude jedna složka jeho osobnosti odporovat té druhé. To je v pořádku. Jeho reakce budou neodhadnutelné a často prudké. Ano, to je Hadonoš. Dokonce ani nemusí reagovat na stejné podněty stejně – ale on má proto důvod. To je Hadonoš. Nepředvídatelný a extrémní.

Být vedle Hadonoše může být únavné, ale nikdy se nebudete nudit. Bohužel nebo bohudík, všechno, co se na něj sesype, si prožijete s ním. Všechny jeho vzestupy a pády si pocítíte na vlastní kůži. Život nebo přátelství s Hadonošem vás posadí na nikdy nekončící horskou dráhu, která vás bude bavit, děsit, užijete si kupu vzrušení, pozvracíte se, vypadnete i s vozíkem z kolejí, vypadnete z vozíku, dopadnete do skákacího hradu a odrazíte se do bazénu. A pak si koupíte další lístek.
Známé hadonoší osobnosti: Paracelsus, Paganini, Nostradamus, Lucy Liu, Charles de Gaulle, Suvorov, R. L. Stevenson (autor Podivného případu Dr. Jekylla a pana Hyda), Winston Churchill, Ozzy Osbourne, C. S. Lewis, Walt Disney, Johnatan Swift, Mark Twain, Morgan J. Freeman, Marie - královna skotská, Sinéad O’Connor, John Malkovich, Frank Sinatra nebo Arthur C. Clarke.

Jan Filip.Návrat na obsah