MÉ ČLÁNKY - Jan Filip - věštec

Přejít na obsah

MÉ ČLÁNKY

Skryté stránky > Články

- Jan Filip - věštec, diagnostik, bylinkář, terapeutvýklad karet a run, diagnostika zdravotního stavu, bylinkářství, všeobecná magienavštivte můj E-Shop s talismany a amuletynavštivte můj E-Shop s magickými předmětyobjednejte se na výklad karet a runpřečtěte si mé články, publikované v tiskuzjistěte, jaká runa Vám byla dána do vínku

Sbíráte-li kořeny rostlin, je vhodné tak činit, když měsíc "couvá", zatímco listy a květy je vhodné trhat, když měsíc "dorůstá." Vždy se k rostlině chovejte ohleduplně a pokud ji právě nepotřebujete celou, vemte si jen minimalní potřebnou část. Stejně slusně se chovejte i k okolní přírodě. Uvědomte si, že vaše chování (byť je míněno dobře) je pro postiženou bylinu utrpením.


africká fialka - Ve svém okolí vytváří spirituální atmosféru, když roste vytváří ochranu.

aloe pravá - Používá se při rituálech věštění a duchovního vývoje, vymačkaná šťáva se přidává do očistné koupele.

bazalka pravá - Dodává odvahu čelit smrti, přidává se do rituální koupele a do kadidla.  

bez černý - Odráží útočníky všeho druhu, nošení bezinek chrání před zlem a negativními silami.

blahovičník - Rozptyluje uměle nahromaděnou negativní energii v domě, listy se používají v léčebné magii.

blín černý - Pouziva se k věšteckým účelům, použití v černé magii, přidával se do čarodějných mastí umožňujících létání(jedovatá).

bříza bělokorá - Koště z větviček se používá k vymetení zlých sil ze svatyně.

citronovník - Ve šťávě z citronu smýchaným s vodou se omývají kouzelné předměty(amulety..), které byly získány z druhé ruky aby se zbavily negativní energie.

čajovník - Spalování lístků přináší štěstí, sušené listy jsou součástí talismanu pro peníze.

dračinec - Je to ochranná bylina a pouzívá se při vysvecení magických  pomůcek(je to tropický strom).

jabloň - Používá se pro magické hole, šťáva z jablek nahrazuje krev při obřadech, tento plod je symbolem ochrany.

jahodník - O letním slunovratu se pije jahodové víno nebo čaj pro lepší kontakt s nadpřirozenými bytostmi.

jasan - Je to rostlina obranná, listy se používají v ochranných amuletech, velice vhodný je jasan pro magické hole, jasanové listy pod polštářemprý povzbuzují věštecké sny.

jeřáb - Ochranná moc před nepřátelským čarováním a bleskem.

jírovec - Nosí se jako obrana proti revmatismu,záněty kloubů,bolesti zad a rýmě, kaštan zabalený v bankovce a nošený v sáčku přináší peníze a úspěch.

jmelí - Chrání před požárem a povodní.

kopr - Používá se do očistné koupele.

kopřiva - Kopřivou naplněný sáček odráží prokletí, mimořádná ochranná bylina, je li nošena s řebříčkem utišuje strach.

kosatec - Čistí místo od špatných vlivů, kořen se používá pro hledání a udržení lásky a pro finanční zlepšení(je-li v pokladně), kadidlo se používá ke spojení s vyšším já.

lékořice - Působí protizánětlivě a proti revmatismu, tlumí křeče, pomáhá dychacímu systému, sráží horečku a odbourává cholesterol.

levandule - Uklidnění nervového systému, když nemůžete usnout vetřete si do spánku kapku levandulového oleje.

libeček - Vložením sáčku s libečkem nebo jeho odvaru zvýšíte svoji přitažlivost.

mandloň - Listí i dřevo je používáno pro úspěch a peníze, pojídání mandlí léčí horečku a napomáhá moudrosti, dělají se z něho magické hole.

mandragora - Kouř z mandragorového kadidla vyvolává vize, olej se vtírá do spánku, aby zahnal horečku.

meduňka - Čaj snižuje teplotu a poskytuje úlevu při bolestech hlavy, bystřejší chápání a lepší paměť.

netřesk - Z nejsilnějších listů se vymačkává šťáva a zmrazí se pro pozdější použití, je vhodná na popáleniny, řezné rány, otoky, jedna z nejsilnějších obranných rostlin.

oměj - Vyvolává pocity pádu či létání, ale narušuje srdeční rytmus.

ořešák - Pomáhá spojit se se svým vnitřním já a se svými bohy.

pampeliška - Podporuje tvorbu a vylučování moči, čaj z listu podporuje věštecké schopnosti.

pivoňka - Koruní lístky se rozhazují po obvodu magického kruhu, sušené květní lístky do kadidel.

santal - Prášek ze dřeva se spaluje při ochranných kouzlech, nahrdelník z korálků působí jako ochrana, navozuje poklidnou meditativní atmosféru.

šeřík - Odhání zlo, vysazením před dům chráníte své obydlí, zdobí se jimi dům, ve kterém straší.

tis - Kousek dřeva nošený na holém těle chrání před uřknutím, tisové piliny se mohou přidávat do kadidla (jedovatý).

třezalka - Z květů a listů se vyrábí červený olej, vhodný na pohmožděniny, křečové žíly, rány, vředy a sluncem popálenou kůži, odpuzuje negat. energii.Jak se co připravuje? ...


Bilinný čaj - Používá se jedna kávová lžička listů, květů, rozdrcených plodů či nastrouhané kůry na šálek, což odpovídá zhruba 30 g na půl litru vařící vody.Doba vyluhování závisí na požadované síle nálevu, obvykle je to pět až patnáct minut.

Studený nálev - Nasypeme třicet gramů bylinek do nekovové nádoby a přelijeme půl litrem studené vody. Zakryjeme víčkem, utěsníme a necháme 5 - 6 hodin vylouhovat.

Odvar - Použijeme 30 g sušených (rozdrcených) rostlin nebo 60 g čerstvých. Přidáme 0.5 l studené vody. Směs uvedeme do varu a na mírném plameni vaříme deset až patnáct minut. Necháme vychladnout a scedíme. Pozor, nepoužívat kovové (a především hliníkové) nádoby.

Tinktura(extrakt) - Do čisté suché sklenice vložíme 120 g sušených nebo 240 g čerstvých bylin. Přidáme půl litru vodky nebo čistého potravinářského lihu. Pevně uzavřeme a skladujeme dva týdny v temnu a teple. Denně protřepáváme. Poté scedíme a uschováváme v tmavých lahvích.

Sirup - Na každých 0.5 l nálevu přidáme půl kilogramu cukru. Zahříváme na slabém ohni (nevaříme!), dokud se všechen nerozpustí. Sirupy jsou vhodné především pro děti a musí se uchovávat v ledničce.

Koupel - Přidáváme půl litru nálevu na plnou vanu teplé vody. Můžeme přidat i hrst kuchyňské nebo mořské soli. Nepoužíváme parfemovanou koupelovou sůl, rušila by účinek bylin.

Hojivá mast - Rozpustíme 250 g vazelíny nebo jiného obdobného tuku na mírném ohni a povaříme v něm patnáct minut dvě polévkové lžíce bylinek.

Obklad - Připravíme čistou bavlněnou látku a namočíme ji do horkého nálevu či odvaru. Přikládáme na postižené místo tak teplou, jak jen to pacient snese. Po vychladnutí vyměníme.

Placka - Čerstvě rozdrcené byliny přiložíme přímo na kůži a přikryjeme čistým plátnem.

Studený olejový výluh - Nařežeme rostliny a přelijeme je ve skleněné nádobě rostlinným olejem (např. olivovým, slunečnicovým či mandlovým). Necháme na teplém místě dva až tři týdny a denně obsah mícháme (či protřepáváme). Pak přecedíme do čisté sklenice.


Návrat na obsah